Кабмін скасував обмеження на імпорт послуг для бізнесу

Кабмін скасував обмеження на імпорт послуг для бізнесу

Фото: Пресслужба Кабміну Уряд скасував обмеження для бізнесу, що діяли з початку війни

Це рішення уряду вкладається в більш широку політику дерегуляції, яка зараз проводиться, зазначив Денис Шмигаль.

Кабінет міністрів скасував постанову про обмеження імпорту послуг для бізнесу. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду у вівторок, 7 травня.

«Ми скасовуємо постанову Кабінету міністрів №153, яка обмежувала розрахунки за імпорт товарів і послуг. Це те, що дуже важливо для бізнесу», – сказав він.

За його словами, та лібералізація відкриє нові можливості для вітчизняних підприємців – виходити на нові ринки, посилювати український експорт.

Шмигаль заявив, що це рішення уряду вкладається в більш широку політику дерегуляції, яка зараз проводиться.

«Переглянуто більше тисячі дозволів, ліцензій та довідок, які регулюють взаємодію держави та бізнесу. Частина буде повністю скасована, частина – спрощена, частина — переведена в цифру», – додав він.

Як відомо, після початку повномасштабної війни в Україні діяли жорсткі обмеження на імпорт товарів та послуг, запроваджені урядом та НБУ. Вони регулювалися постановою від 24 лютого 2022 р. №153 Про окремі питання щодо забезпечення здійснення імпорту.

У липні 2022 року уряд скасував обмеження на товари, але залишив на послуги, для закупівлі яких потрібні були окремі рішення уряду та НБУ. Зокрема, це стосувалося державних підприємств. Після ухвалення цього рішення обмеження скасовуються.

Нагадаємо, кілька днів тому НБУ також вніс зміни до своїх нормативних актів та скасував обмеження для бізнесу на закупівлю послуг.

Джерело

Новини України