Перші 100 французьких легіонерів уже вирушили в Україну

Перші 100 французьких легіонерів уже вирушили в Україну

За словами колишнього співробітника Пентагону, незрозуміло, чим можуть допомогти ЗСУ легіонери з Франції, які, за його твердженням, уже їдуть в Україну.

Військовий експерт, нібито ексспівробітник Пентагону Стівен Браєн стверджує, що Франція вже направила в Україну перших 100 своїх легіонерів. Про це він повідомляє 4 травня в Asian Time, передає видання Фокус.

Йдеться про військових Іноземного легіону з 3-го французького піхотного полку, яких розмістили в Слов’янську для підтримки 54-ї бригади ЗСУ. За словами Браєна, ці бійці одного з основних підрозділів Легіону займатимуться начебто артилерією та спостереженням. Загалом же, як інформує військовий експерт, Франція планує відправити в Україну близько 1500 легіонерів, які перебуватимуть безпосередньо в зоні гарячих бойових дій і покликані допомогти Україні протистояти наступу російських військ на Донбасі.

Що означає відправлення французьких легіонерів в Україну

Дійсно, президент Франції Емманюель Макрон уже кілька місяців говорить про відправлення французьких військ в Україну, підкреслює Браєн. І хоча він не знайшов особливої підтримки з боку країн НАТО, за винятком Польщі та країн Балтії, рішення французької влади, як вважає військовий експерт, може сприйматися своєрідним компромісом.

По-перше, на думку колишнього співробітника Пентагону, Франція не розгортає свою армію на території України і, окрім невеликої кількості офіцерів, всі інші бійці в Легіоні не є французькими громадянами. Це дає змогу Макрону, за словами Браєна, відправити війська в Україну і не спровокувати водночас особливого опору всередині країни. Та й призову на військову службу найближчим часом не передбачається.

По-друге, агресивні дій росіян на африканському континенті, де французькі війська виганяють із франкомовних країн, зазначає аналітик, викликало гнів Макрона. На думку Браєна, Макрон цілком заслужено вважає, що лідер Росії Володимир Путін і його приватні військові компанії завдали шкоди діловим інтересам Франції, зокрема гірничодобувним підприємствам.

Новини України