Після штрафу Pornhub уперше заплатить український «податок на Google»

Після штрафу Pornhub уперше заплатить український "податок на Google"

Фото: pb-news.info

Канадська компанія Aylo, якій належить Pornhub, зареєструвалася в Україні та почне сплачувати «податок на Google». Про це повідомив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

— Дякую PornHub за повагу до наших податкових законів! Компанія, якій належить сервіс PornHub, врешті зареєструвалася платником ПДВ як постачальник електронних послуг. Тож тепер можна пильнувати за сумлінною сплатою податків не лише Only Fans. Остання, до слова, поповнила бюджет на $0,7 млн за I квартал, — написав народний депутат у своєму телеграм-каналі.

Гетманцев розповів, що у I кварталі 2024 року «податок на Google» уперше заплатять 17 компаній. На 2 травня податок за цей період сплатили 78 зі 105 компаній на 2,4 млрд гривень (25,5 млн євро, або 32,6 млн доларів). Найбільшими платниками «податку на Google» стали Google, Apple, META platforms та Valve corporation (американська компанія, що займається розробкою відеоігор). Данило Гетманцев заявив, що можна відзначити позитивну динаміку — великі міжнародні цифрові компанії знаходять український ринок економічно привабливим, що працює на укріплення економіки.

У грудні 2023 року Данило Гетманцев повідомив, що податкова оштрафувала Pornhub через несплату «податку на Google» на 5543 доларів. Нардеп зазначив, що Україна знаходиться на 14-му місці за переглядами Pornhub. Після цього компанія повідомила, що зв’язалася з українськими консультантами для перевірки несплачених податків. Британський сервіс для публікації еротичного контенту OnlyFans сплатив до державного бюджету України у 2023 році понад мільйон доларів. Верховна Рада ухвалила законопроєкт про “податок на Google” у червні 2021 року. Закон зобов’язує інтернет-гігантів сплачувати податки до українського держбюджету.
Джерело

Новини України