«Українцям масово обмежили нарахування пенсій»: що відбувається і як поновити виплати?

"Українцям масово обмежили нарахування пенсій": що відбувається і як поновити виплати?

Тисячі українців, які не пройшли ідентифікацію, залишилися без пенсій. Виплати їм обмежили до актуалізації даних. Стало відомо як їх поновити.

Як інформує «Today.ua», у Мінсоцполітики повідомили, що термін проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів завершився 31 березня. Таким громадянам, які стали ВПО 24.02.22 року й не оновили інформацію про себе, продовжують нараховуватися кошти. Проте вони не потрапляють на банківські картки. Це тимчасове обмеження – після підтвердження особи українці отримають свої гроші.

«Звертаємо увагу пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити і зараз. Після проходження ідентифікації виплата пенсії буде продовжена. Пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації», — зазначили у відомстві.

Чотири способи пройти ідентифікацію

Для підтвердження особи можна:

Відвідати відділення ПФУ або «Ощадбанку». Авторизуватись у «Дія.Підпис» («Дія ID») на сайті електронних послуг ПФУ. Через відеоконференцзв’яок (заявку можна залишити на сайті електронних послуг ПФУ або через контакт- центр ПФУ за номерами: (044) 281 08 71, (044) 281 08 70, 0 800 503 753).

За кордоном: отримати ув українській дипломатичній установі довідку, що пенсіонер є живим, та надати документи у ПФУ, де українець перебуває на обліку. Це можна здійснити на сайті електронних послуг ПФУ або поштою.

Для жителів окупованих територій найбільш актуальною є ідентифікація через «Дію.Підпис». Треба отримати цей кваліфікований підпис. Для цього слід мати один з документів:

біометричний закордонний паспорт; ID-картка; посвідка на тимчасове чи постійне місце проживання; закордонний паспорт, виданий після 2015 року.

Термін «Дії Підпису» – один рік.

Далі алгоритм дій наступний:

авторизація у додатку «Дія»; зайти до «Меню»; обрати опцію «Дія.Підпис»; обрати вкладку «Активувати Дія.Підпис». підтвердити особистість через фото, виконуючи вказівки у нижній частині екрана; створити 5-значний пароль для «Дія.Підпис».

Після цього з’явиться можливість підписувати документи у «Дії» та онлайн, а також ідентифікуватися на сайті ПФУ.

Щоб пройти ідентифікацію через «Дія.Підпис» слід:

зайти на сайт електронних послуг ПФУ; обрати кнопку «Вхід» і опцію «Дія.Підпис»; натиснути кнопку «Отримати код входу»; відсканувати QR-код у «Дії»; підтвердіть запит на авторизацію через «Дія.Підпис» та особу через перевірку по фото; натисніть «Далі»; вкажіть п’ятизначний пароль для «Дія.Підпис», який ви створили у попередньому розділі.

Тисячам українців обмежили нарахування пенсій: як поновити виплати

На екрані має з’явитися повідомлення про підтвердження запиту на авторизацію. Вхід до особистого кабінету на сайті електронних послуг ПФУ виконається автоматично.

На екрані з’явиться табличка із записом: «Статус звернення – Виконано», «Вигляд пенсії/перерахунку – Ідентифікація через Дія.Підпис».

Новини України