Норвезька Equinor повністю замінила Газпром на ринку Європи — ЗМІ

Норвезька Equinor повністю замінила Газпром на ринку Європи - ЗМІ

Фото: Вікіпедія Норвегія нині постачає 30% газу ЄС

Нафтогазовий гігант з Норвегії зміг «забрати собі корону», що належала російській компанії, зазначає Bloomberg.

Норвезька компанія за два роки великої війни в Україні змогла практично повністю замінити російський Газпром у сфері поставок газу в Європу. Про це повідомляє Bloomberg у понеділок, 13 травня.

Ціни на енергоносії різко зросли через вторгнення РФ в Україну, але тепер норвезький нафтогазовий гігант Equinor зміг «забрати собі корону», що належала російському Газпрому.

Норвегія нині постачає 30% газу блоку. При цьому до початку вторгнення в Україну Газпром забезпечував близько 35% усього газу Європи.

З більш ніж 109 мільярдів кубометрів природного газу, експортованих Норвегією до Європи минулого року, приблизно дві третини було продано компанією Equinor. Цього було б досить, щоб забезпечити Німеччину електроенергією до 2026 року, додає ЗМІ.

Керівник відділу мідстриму, маркетингу та переробки Equinor Ірен Руммельхофф заявила, що привабливість компанії різко змінилася через скорочення потоків з Росії.

Нагадаємо, російський Газпром, який вперше за 25 років отримав збиток, який до того ж став набільшим за усю історію компанії, почав розпродувати майно. 

Норвегія відкрила нове родовище нафти та газу

Джерело

Новини України