800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Понад 800 мешканців відвідали освітній проєкт з домедичної допомоги SAFE HUB, який у Звягельській громаді створили три жінки: Лариса Капчинська, Олена Солодовник та Ірина Гудзь.Як громаді з Житомирщини вдалося отримати грант, знайти та придбати необхідне обладнання та облаштувати навчальний простір, засновниці розповіли ШоТам.

Зустріч, під час якої з’явилася ідея освітнього проєкту

Квітень 2022 року. Директорка гімназії № 5 Лариса Капчинська, директорка медичного коледжу Олена Солодовник та заступниця міського голови Ірина Гудзь зустрілися під час презентації грантових можливостей в Україні. Серед всього йшлося про медицину, зокрема, про проєкт домедичної допомоги та цивільного захисту.

«На той момент Звягельський медичний коледж вже шукав грантодавців, які могли б придбати необхідне обладнання для тренінгів з домедичної допомоги. Водночас Звягельська гімназія № 5 потребувала оновити устаткування, яке досі залишалося у закладі ще з 70-х років, для уроків Захисту України», – розповідає Лариса Капчинська.

«У безпековому питанні ми знали ще щось з часів радянської школи, але нам були потрібні інновації. У нас була ідея, яка зародилася ще до повномасштабної війни, та стала актуальною під час», – додає Ірина Гудзь.

Тож заклади освіти об’єдналися з ГО «Мережа навчальних закладів міста» і взялися писати заявку на грант Програми розвитку ООН в Україні. За місяць команда встигла підготувати документи, а вже незабаром дізналася про перемогу у конкурсі.

Тренінг з домедичної допомоги у SAFE HUB. Фото надала Лариса Капчинська.

Одна модель-фантом коштує 80 тисяч гривень

Грант підписали наприкінці вересня 2022 року. Щоб розпочати навчання команда очікувала на кошти, адже ідея проєкту SAFE HUB полягала у тренінгах на сучасному медичному обладнанні. Лише один фантом – манекен, на якому практикуються – коштує 80 тисяч гривень.

Фінансування у розмірі 26 тисяч доларів отримали у листопаді 2022-го. Директорка гімназії розповідає: обладнання довелося шукати за кордоном – деякі українські компанії закрилися через війну, решта – не змогла запропонувати потрібну якість за вигідну ціну.

Тож респіратори приїхали з Чехії, а протигази – з Іспанії. Замість навчального дефібрилятора для проєкту придбали справжній, його пізніше передали до ЦНАПу. Серед усього придбаного оснащення лише тактичні аптечки збирали в Одесі.

Протигази та аптечки, які придбали у межах проєкту. Фото надала Лариса Капчинська.

Протигази та аптечки, які придбали у межах проєкту. Фото надала Лариса Капчинська.

60 груп за три місяці

Проєкт SAFE HUB стартував у січні 2023 року. Для проведення тренінгів обрали колишній кабінет хореографії у Звягельській гімназії, який використовували також як Пункт Незламності.

«Тренерами з домедичної допомоги та цивільного захисту стали фахівці медичного коледжу. З січня по травень 2023-го відбулися навчання для 800 людей. Серед них учні 10 та 11 класів, медичні сестри, співробітники закладів освіти та культури. Додатково тренерам вдалося сертифікувати охочих, аби ті також могли навчати домедичної допомоги інших», – розповідає директорка закладу Олена Солодовник.

Важливою складовою проєкту стало навчання основ цивільного захисту. 60 груп дізналися, що потрібно робити у випадку ядерної небезпеки, як діяти під час хімічної або біологічної атаки.

Тренінг з домедичної допомоги у SAFE HUB. Фото надала Лариса Капчинська.

Відновити тренінги планують у новому навчальному році

Навчання під час проєкту SAFE HUB тривало до травня 2023 року. Нині проєкт завершений, але команда планує продовжити його з наступного навчального року. Усе обладнання досі залишається актуальним, а в хабі час від часу відбуваються освітні заходи. Оснащення використовують у медичному коледжі, щоб продовжувати навчання.

Засновниці SAFE HUB пояснюють, що хочуть зберегти сам хаб, тренерів, залучити нових та забезпечити сталість проєкту. Директорка медичного коледжу Олена Солодовник зазначає, що команда провела онлайн-анкетування і 83% опитаних охоче повторили б навчання.

«Люди стали більш впевненими, діти знають, як реагувати на певну надзвичайну ситуацію. Коли ти знаєш, що може допомогти не лише собі, а й родині, друзям, це як якісна освіта», – розповідає заступниця міського голови Ірина Гудзь.

800 мешканців громади тепер знають, як врятувати життя. На Житомирщині жінки за грант заснували освітній проєкт

Новини України