«Ліки стрімко подорожчають»: уряд збирається заборонити онлайн-бронювання препаратів зі знижками

"Ліки стрімко подорожчають": уряд збирається заборонити онлайн-бронювання препаратів зі знижками

Кабмін хоче заборонити бронювати ліки онлайн. Нова постанова уряду може заборонити роботу прайс-агрегаторів та маркетплейсів. У споживачів не буде доступу до інформації про наявність, ціни та знижки на медикаменти в аптечних мережах.

Як інформує «Today.ua», президент Всеукраїнської Ради захисту прав та безпеки пацієнтів закликав Кабінет Міністрів не ухвалювати це рішення. Йдеться про проєкт постанови «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)».

Відом, що значна кількість громадян Україні купує ліки онлайн. Є можливість зайти більш дешевшу позицію у тій чи іншій аптеці. Покупці миттєво отримують дані про наявність та вартість препаратів. Бронювати їх можна буде тільки через сайт аптеки. Повноцінну роботу сайтів зможуть дозволити собі лише великі мережі.

Новий документ, який готуються розглянути, передбачає значні зміни. Першочергово – знадобиться знову їздити містом у пошуках тих чи інших ліків та порівнювати ціни.

Зазначено, що основна цінність маркетплейсів — пошук найближчої аптеки з медикаментами за прийнятною ціною. Від нововведення виграють лише мережі, які безальтернативно продаватимуть ліки — ті, які захочуть і за тими цінами, які захочуть.

Ліки різко подорожчають: Кабмін планує заборонити онлайн-бронювання препаратів зі знижками

Заборона прайс-агрегаторів та маркетплейсів призведе до того, що монополізація та відсутність конкуренції призведе до зростання цін для пацієнтів.

«На жаль, жадоба наживи не знає меж. Власники великих мережевих аптек вирішили домовить з Кабміном про те щоб заблокувати можливість пошуку кращої ціни та заблокувати знижки на попереднє бронювання ліків… Невже Уряд міняє здоровʼя громадян на інтереси великих аптечних мереж? Невже це може бути у трагічні для України, часи коли потрібна консолідації зусиль та турбота один про одного. На жаль темні сили проштовхують проєкт постанови яка болісно вдарить по кишені громадян, що додасть чергову краплю до чаші терпіння», — наголосив Сердюк.

Новини України