Мінсоцполітики закликало наймати осіб з інвалідністю, жінок та людей старше 50-ти

Мінсоцполітики закликало наймати осіб з інвалідністю, жінок та людей старше 50-ти

Фото: facebook.com/OksanaZholnovych

Міністерство соціальної політики закликало роботодавців активніше наймати на роботу осіб з інвалідністю, жінок та людей старшого віку. Про це повідомив «Укрінформ».

— Ми протягом війни втрачаємо людський капітал – наш потенціал на перемогу, відновлення, економічне зростання. Тому наша мета – створити рівні умови для всіх, хто бажає працювати, і окремо турботу та увагу ми звертаємо на ті категорії, яким на ринку праці складніше конкурувати, у першу чергу – на людей з інвалідністю, — сказала міністр Оксана Жолнович під час круглого столу.

Мінсоцполітики підготувало законопроєкт  № 5344-д, який запроваджує низку інструментів для заохочення роботодавців працевлаштовувати осіб з інвалідністю. Наприклад, розширено субсидіювання облаштування робочих місць для людей з важкою інвалідністю, організовано послугу соціального супроводу для людини з обмеженими можливостями та для колективу, в який вона приходить працювати.

За словами радниці міністра соціальної політики Олени Кульчицької, в Україні працевлаштовано трохи понад 450 тисяч людей з інвалідністю із 2,7 мільйона. При цьому близько 1,5 мільйона мають третю групу інвалідності та не потребують особливих пристосувань робочих місць. 

Ще одним напрямком уваги міністерства є підтримка працевлаштування жінок.

— На жаль, сьогодні жінка в Україні обтяжена великою кількістю домашньої роботи, що ускладнює її можливість бути повноцінно задіяною на ринку праці. Тому ми додатково переглядаємо низку компенсаторів для жінок, зокрема удосконалили послугу муніципальної няні, активно просуваємо питання створення денних центрів догляду для дітей з інвалідністю, інклюзивних садочків тощо, — розповіла Жолнович.

Окремий напрямок, якому в Мінсоцполітики наразі приділяють багато уваги, це просування активного довголіття. За словами міністра, українці віком від 50 років є потужним ресурсом, який може бути конкурентним на ринку праці. Для них сьогодні розробляють і впроваджують різноманітні навчальні курси, курси з перекваліфікації.

— Ці наші напрямки — це ті «сліпі зони», на які я дуже раджу дивитися роботодавцям. Це той ресурс, який можна додатково залучати для відновлення нашої економіки, — зауважила Жолнович.

Йдуть на розмінування, запускають дрони, просяться у штурмовики: чим зайняті жінки в армії. Робота під час війни: чому українці не звільняються навіть після зниження зарплат.
Джерело

Новини України