Шольц: Обговорень щодо завершення війни в Україні у Швейцарії не буде

Шольц: Обговорень щодо завершення війни в Україні у Швейцарії не буде

Вже в червні у Швейцарії відбудеться Глобальний саміт миру. У політичних колах кажуть, що цей захід є важливим кроком на шляху до зупинки російської агресії. Проте, як повідомляє канцлер Німеччини Олаф Шольц, тема завершення війни в Україні у Швейцарії обговорюватись не буде.

За словами німецького лідера, зустріч, яка відбудеться влітку у Швейцарії, не має на меті покласти край війні. Це лише перший крок, який можливо у майбутньому приведе до миру. 

“Ми не будемо вести там переговори про закінчення війни. У кращому випадку це буде початок процесу, який може призвести до прямих переговорів між Україною та Росією”, — пояснює канцлер Німеччини. 

Отож, як зазначає Олаф Шольц, захід передбачає пошук шляхів вирішення інших важливих питань. Зокрема міжнародні партнери планують обговорити експорт зерна, безпеку атомних станцій, заборону на застосування ядерної зброї та обмін полоненими між Україною і РФ. Водночас лідер Німеччини зауважив, що всі озвучені питання наразі знаходяться лише на етапі свого зародження. 

Також варто нагадати, що перший Саміт миру відбудеться вже 15-16 червня поточного року. Зустріч проходитиме у Бюргенштоку, який знаходиться неподалік від швейцарського міста Люцерн. На заході будуть присутні представники від 80 -100 країн. 

Нагадаємо, США дадуть для ЗСУ нове далекобійне озброєння.

Новини України