На Хмельниччині працевлаштовано лише 10% безробітних переселенців: яка причина

На Хмельниччині працевлаштовано лише 10% безробітних переселенців: яка причина

На Хмельниччині цьогоріч роботу отримали лише 10% внутрішньо переміщених осіб, які офіційно звернулися за послугами до підрозділів Хмельницької обласної служби зайнятості.

Ситуацію пояснив заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятостіСергій Залуський. За його словами, упродовж трьох місяців до них звернувся1601 переселенець, а працевлаштувати вдалось 161.

“Причин такої малої кількості працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб є декілька. Насамперед рівень зарплати у східних областях був порядком вище зарплати на Хмельниччині. Друге — специфічність професій, за якими люди там працювали, наприклад, шахтар. В нашій області ми таку роботу запропонувати не можемо. І ще одне — невмотивованість, тобто маючи певні заощадження, переселенці не поспішають шукати тут роботу з надією на швидке повернення додому”, – розповів Залуський

Водночас, каже посадовець, служба зайнятості йде назустріч безробітним ВПО й пропонує зміну професії або спеціальності. З початку року професійне навчання пройшли 48 переселенців. Ще 19 отримали ваучери з компенсацією 30 280 гривень кожен, переважно для здобуття професії психолога.

Крім того, як зазначив Залуський, 72% переселенців, які звертаються до центру зайнятості, становлять жінки. Попри те, що економіка України потребує багатьох чоловічих професій, як от спеціалістів із металообробки, трактористів, токарів, водіїв.

“Велику роль відіграє той фактор, що чоловіки повинні мати документ про взяття на військовий облік. Якщо його немає, то ми зобов’язані повідомити про це ТЦК. Крім того, чимало чоловіків виїхало за кордон, або мали сезонні роботи на три-чотири місяці. Щодо жінок, то ми мотивуємо їх навчатись на чоловічі професії. Скажімо, зараз є величезна потреба у водіях тролейбусів”, – зауважив посадовець.

За його словами, переселенцям пропонують й інші вакансії — продавців, підсобних робітників, бухгалтерів, швачок. У громадських та інших роботах тимчасового характеру цьогоріч брали участь 75 ВПО, в той час, коли за цей же період минулого року було лише 6 охочих.

Новини України