Наступ росіян на півночі Харківщини: перші танки у Вовчанську, кілька сіл у «сірій зоні»

Ворог намагається закріпитися на кількох вулицях Вовчанська.

Окупанти не припиняють спроб прорвати оборону Вовчанська. Вони атакують з окупованих сіл Огірцеве, Гатище та Плетенівка.

Минулої доби бої тривали на напрямках Муром (РФ)-Стариця, Плетенівка-Вовчанськ. За даними Генштабу на 23:00, втрат позицій не було. Учора окупанти спробували прорватися до міста Вовчанськ на танках. Їх вчасно помітили та знищили бійці підрозділу аеророзвідки Державної прикордонної служби.

«Українські війська продовжують виконувати оборонні та стабілізаційні заходи у Вовчанську та тримають ситуацію там під контролем», — йдеться у зведенні Генштабу. 

Стрілецькі бої точаться на північній околиці міста, у районі ліцею, м’ясокомбіната та колишнього аеродрома. Ворога не підпустили до центру Вовчанська і висотної забудови.

Західніше Вовчанська окупанти атакують у селах Приліпка, Бугруватка та Стариця, намагаючись закріпитися на панівних висотах та відтіснити ЗСУ за Сіверський Донець. 

За інформацією Володимира Зеленського, Силам оборони та безпеки України вдалося частково стабілізувати ситуацію. Про це він повідомив у вечірньому зверненні за 15 травня. 

На Липецькому напрямку ворог із окупованих Лук’янців атакує село Глибоке (остаточно не окуповане, тривають бої) та намагається просуватися у напрямку Липців. Як повідомив Генштаб, бої тривають на напрямках Глибоке-Липці, Лукʼянці-Слобожанське, Пильна-Слобожанське.

За даними аналітиків DeepState, Сили Оборони проводять зачистку між селами Глибоке та Липці, куди зайшов авангард ворога.

Нагадаємо, з початку російського контрнаступу у Харківській області повторно окуповані понад 10 сіл на Липецькому та Вовчанському напрямках. На другий день прориву Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський змінив начальника ОТУВ «Харків». Росіяни розтягли лінію фронту на 30 кілометрів вздовж кордону та на вісім кілометрів углиб України.

Джерело

Новини України