У вугільний галузі викрили масштабну аферу

У вугільний галузі викрили масштабну аферу

Фото: Офіс генпрокурора Вугільний бізнесмен отримав підозру

Фігуранти справи діяли під прикриттям правоохоронних органів. Вони розробили схему ухилення від сплати податків.

В Україні викрили злочинну організацію, через діяльність якої держава зазнала збітків у понал понад 2 млрд грн. Про це повідомив Офіс генпрокурора у п’ятницю, 17 травня.

Вказано, що серед зловмисників – бенефіціарний власник вугільних підприємств, його довірена особа, керівник та бухгалтер підконтрольного йому підприємства.

«За даними слідства, підозрювані на чолі з вугільним бізнесменом, діючи під прикриттям правоохоронних органів, розробили схему ухилення від сплати податків на суму майже 1,2 млрд грн. В подальшому підозрювані легалізували ці кошти, придбавши нерухомість та елітні автівки, серед яких, автомобіль марки Rolls-Royce вартістю 22 млн грн. Загалом їм вдалося легалізувати понад 991 млн грн», – йдеться у повідомленні.

Крім того, фігуранти справи скористалися фактичним контролем над державним підприємством і укладали заздалегідь невигідні договори та заблокували основний вид діяльності підприємства – видобуток кам’яного вугілля.

«Такими діями підозрювані довели підприємство до стійкої фінансової неспроможності з метою подальшого отримання юридичного контролю», – зазначили у відомстві.

Правоохоронці провели низку обшуків, виявили і вилучили речі та документи, які підтверджують незаконну діяльність чотирьох фігурантів. Усіх їх затримали.

Затриманим повідомили про підозру у створенні, керівництві злочинною організацією та участі у ній, ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, легалізації майна, одержаного злочинним шляхом та доведення державного підприємства вугільної промисловості до стану стійкої фінансової неспроможності (ст.255, ст.212, ст.209, ст.219 КК України).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів.

Раніше у п’ятницю ЗМІ повідомили про затримання вугільного бізнесмена Віталія Кропачова. Він є фактичним власником ТОВ Краснолиманське, що входить до групи компаній ТОВ Укрдонінвест.

Джерело

Новини України