Мінекономіки скасувало наказ про бронювання працівників Glovo та Favbet

Мінекономіки скасувало наказ про бронювання працівників Glovo та Favbet

Фото: facebook.com/yulia.svyrydenko

Наказ про бронювання від мобілізації, в якому фігурують працівники компаній Glovo та Favbet Tech, скасували. Про це повідомила перший віцепрем’єр — міністр економіки Юлія Свириденко.

— Щодо інформації, яка з’явилася у ЗМІ відносно бронювання деяких технологічних компаній. З огляду на суспільний резонанс я скасовую наказ про бронювання й будемо розбиратися у ситуації та аналізувати рішення щодо кожної компанії окремо, — написала вона у своєму фейсбуці.

Свириденко пояснила, що компанії забронювали, тому що вони звернулися до профільного Міністерства цифрової трансформації. Мінцифри визнало їх критично важливими на підставі трьох із семи критеріїв: відсутність заборгованості з ЄСВ, рівень зарплати й те, що вони є резидентами Дія.Сіті. Після цього Мінцифри відправило списки військовозобов’язаних до Генштабу ЗСУ для перевірки. На підставі рішення Генштабу списки опрацьовуються Міністерством економіки. У випадку відсутності правових підстав для відмови ухвалюється рішення про бронювання працівників, додала міністр економіки.

Юлія Свириденко зазначила, що бронювання спеціалістів — законне право бізнесу і можливість для країни підтримувати економіку податками та зборами. Але це питання не має розколювати суспільство.

— Ця ситуація стала додатковим аргументом, аби пришвидшити роботу над оновленням постанови Кабміну № 76, щоб вона відповідала вимогам часу і потребам бізнесу… Проведемо оновлення постанови, аби знайти оптимальне рішення, яке відповідатиме запиту військових, але водночас дасть можливість працювати економіці, — підкреслила міністр економіки.

Вранці 16 травня нардеп від фракції «Слуга народу» Олександр Федієнко опублікував наказ Міністерства економіки від 8 квітня про бронювання низки компаній, серед яких сервіс доставки Glovo та букмекерська компанія Favbet. Військовозобов’язані працівники отримали відстрочку від мобілізації на пів року. 

Мінекономіки скасувало наказ про бронювання працівників Glovo та Favbet

Мінекономіки скасувало наказ про бронювання працівників Glovo та Favbet

Фото: t.me/fediienko_oleksandr

Випробовано на собі: пройти ВЛК за п’ять днів. До 25 тисяч гривень заочно: що відомо про штрафи для порушників правил військового обліку.
Джерело

Новини України