В Україні планують провести перші аукціони з оренди агроземель

В Україні планують провести перші аукціони з оренди агроземель

Фото: Укрінформ (ілюстративне фото) Україна влітку планує виставити на перші аукціони оренду 109 тис. га агроземель

Загалом у держави понад 800 тис. га земель, під управлінням ФДМ перебувають 386 тис. га сільгоспземель, з яких на аукціони першого пулу заплановано виставити 109 тис. га.

Фонд державного майна України (ФДМ) має намір провестив літку перші аукціони зі здачі в оренду сільськогосподарських земель. Про це повідомила голова управління євроінтеграції та міжнародного співробітництва Олеся Мизіна на другому люксембурзько-українському бізнес-форумі Швидке відновлення України, організованому LUCC у Люксембурзі, передає Інтерфакс-Україна.

«Державні сільськогосподарські землі здаватимуть в оренду вітчизняним і міжнародним інвесторам. Залежно від використання землі термін оренди становитиме 14 або 25 років», — розповіла вона.

За словами чиновниці, загалом у держави понад 800 тис. га земель, під управлінням ФДМ перебувають 386 тис. га сільгоспземель, з яких на аукціони першого пулу заплановано виставити 109 тис. га.

Вона зазначила, що окрім 19 об’єктів великої приватизації, серед інших активів — хлібоприймальні підприємства, а також значна кількість об’єктів у всій Україні для проєктів brownfield, які мають великий потенціал для інвестицій.  Цікаві об’єкти є і серед націоналізованих активів, наприклад підприємство з виробництва газобетону Аерок.

Посадовиця додала, що в червні-липні на продаж буде виставлено готелі Україна і Козацький, які розміщені в центрі Києва.

«Ми розраховуємо на інвестиційні фонди, девелоперів, яким будуть цікаві такі активи. Вони могли б придбати ці готелі і, наприклад, забезпечити їм співпрацю у відомих готельних мережах», — заявила представниця ФДМ.

Нагадаємо, готель Україна в центрі Києва у ході підготовки до приватизаційного аукціону оцінено в 1,047 млрд грн.

Також повідомлялося, що Фонд держмайна продав державну агрокомпанію з готелем за 43 млн грн. У складі майнового комплексу — будівлі й земельні ділянки у Київській та Житомирській областях, зокрема готель у Києві площею 1,8 тис. м².

Джерело

Новини України