В Україні вперше засіяли бавовник, який використовується для виробництва пороху

В Україні вперше засіяли бавовник, який використовується для виробництва пороху

Фото: т.ме/соломчук

Фахівці Українського інституту експертизи сортів рослин засіяли на Одещині перші в країні поля з п’ятьма експериментальними сортами бавовнику. Про це розповів член комітету Верховної ради з питань аграрної та земельної політики, народний депутат від фракції «Слуга народу» Дмитро Соломчук у Telegram.

— Фахівці Українського інституту експертизи сортів рослин (УІЕСР) засіяли поля із п’ятьма експериментальними сортами бавовнику на Одещині. Їх надали колеги з Німеччини, США й Туреччини. Нині цей процес має дослідницький характер. Якщо висадка була успішною, перші паростки з’являться за два тижні, — повідомив він.

Нардеп підкреслив, що цей напрямок важливий як для сільського господарства, так і для військової галузі. А тому ці посадки будуть показовими для подальшого вирощування бавовнику в українських регіонах.

Раніше у Верховній Раді розробили законопроєкт про спрощену процедуру обігу насіння бавовнику. Бавовник є стратегічною сировиною для оборонної промисловості, зокрема для виробництва пороху.
Джерело

Новини України