Нацбанк анонсував обмеження переказів з карти на карту 30 операціями на місяць

Нацбанк анонсував обмеження переказів з карти на карту 30 операціями на місяць

Національний банк України планує запровадити обмеження на переказ коштів з карти на карту 30 операціями на місяць та встановити ліміт в 100 тисяч гривень. Обмеження стосуватимуться лише Р2Р-переказів, тобто з карти на карту, вони не торкнуться платежів та інших операцій. Також обмеження не завадять волонтерським зборам, адже вхідні перекази залишаються без обмежень. Про це на зустрічі з журналістами заявив заступник голови НБУ Дмитро Олійник, передає Forbes.

— Розглядаємо можливість впровадити рамки для вихідних P2P-переказів з рахунків фізосіб в 100 000 грн на місяць та обмежити кількість таких переказів 30 впродовж місяця. За нашими розрахунками, 95% клієнтів банків цих обмежень навіть не помітять. Натомість проводити тіньові платежі зловмисникам, які користуються картками фізосіб для, наприклад, несплати податків та злочинної діяльності, стане складніше і дорожче, – зазначив Олійник.

Причиною такого рішення в НБУ назвали поширеність тіньових фінансових операцій, відомих як «дропи», або «грошові мули». Їхня суть полягає у тому, що шахраї купують у пересічних громадян персональні дані і відкривають банківські карти. Через ці карти проходять тисячі транзакцій, здебільшого на суми менш ніж 400 000 грн, адже до цього порогу операції не підпадають під фінансовий моніторинг. Зокрема, такі схеми використовуються для виплати зарплат у конвертах, ухилення від сплати податків, виведення коштів за кордон, для операцій під час торгівлі наркотиками. Обмеження на перекази не викорінить ці схеми, а поки лише ускладнить роботу шахраїв, вважають у Нацбанку.

Запроваджені обмеження не матимуть впливу на 95–98% клієнтів банків, тому що вони і так переказують коштів менше, ніж на вказані суми, і роблять менше, ніж 30 переказів на місяць.  

8 лютого заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявила, що Нацбанк напрацьовує механізм мінімізації податкових схем, в яких використовуються карткові перекази або перекази готівки через термінали самообслуговування. 1 грудня 2023 року НБУ зняв усі обмеження на продаж валюти населенню.
 
Джерело

Новини України