Робота на полях чи на складах у Польщі – що вибрати?

Робота на полях чи на складах у Польщі – що вибрати?

Значна частина українців наприкінці весни та влітку раніше працювала в Польщі на полях – під час збирання ягід, овочів, фруктів, трав і квітів. Така робота вважалася зручною, простою, не вимагала особливих навичок з польської мови чи спеціальної освіти. Проте завжди є альтернативи, наприклад, робота на складі. Вона частіше краще оплачується, передбачає додаткові бонуси, а також пропонує більш комфортні умови праці. Розберімося, що вигідніше в Польщі – працювати на полі чи на складі.

Особливості роботи на полях

Робота на полях сезонна та короткотривала. Через 2-4 місяці виникне потреба в пошуку іншого робочого місця чи поверненні в Україну й очікуванні на старт нового сезону. Крім того, умови праці дуже залежать від погодних умов. Переважно така робота відбувається на відкритому повітрі, відповідно, під палючими променями сонця буде спекотно, а під час дощу, вітру чи іншої непогоди некомфортно взагалі. Час від часу є вакансії на збір врожаю чи догляд за рослинами в теплицях, але й там усе залежить від погоди.

На полях зарплата зазвичай залежить від урожаю. Встановлюються норми, дотримання яких – гарантія отримання зарплатні. Якщо врожай низький, то з дотриманням норми можуть виникати проблеми, а це скажеться на отриманому заробітку. Ще одна особливість – іноді українців не оформляють офіційно за договором, так як співпраця короткотривала. Деякі роботодавці не вважають за потрібне витрачати час на це.

А ще багато українців відмовляються від роботи на полях у зв’язку зі страйком фермерів. Він може мати неконтрольовані наслідки аж до невиплати заробітної плати на окремих ділянках.

Особливості роботи на складах

Робота на складах переважно пропонується в більш зручних умовах. З-поміж основних переваг:

  • Стабільна робота. Вона пропонується цілий рік. Періоди зниження замовлень і, відповідно, робочого навантаження, практично виключені. Це можливо лише з сезонною продукцією, наприклад, ялинковими чи пасхальними іграшками. В інших випадках можна працювати цілий рік без зменшення заробітної плати.
  • Легальне працевлаштування. Робота у великих корпораціях, приміром, на складах одягу, канцелярських товарів, запчастин та інших товарів, завжди офіційна. Компанії не ризикують зіпсувати собі репутацію чи отримати штраф, а також вони зацікавлені у співробітниках на постійній основі.
  • Комфортне приміщення. Часто встановлені кондиціонери, тому працювати комфортно в будь-яку пору року.
  • Зручне житло. Багато складів пропонують працівникам безплатне проживання в комфортабельних будинках або квартирах. В одній кімнаті можуть проживати 2-4 людини, завжди є потрібні меблі та техніка, а іноді й постільна білизна.
  • Безоплатний трансфер. Іноді компанії організовують підвезення на роботу та розвіз по домівках своїх працівників, особливо якщо запропоноване житло розташоване в певній віддаленості від робочого складу.
  • Додаткові бонуси. Багато компаній пропонують додаткові можливості для заробляння грошей. Це може бути вихід на роботу у вихідні чи святкові дні, вибір додаткових змін, у тому числі вночі. Іноді є бонуси за присутність на роботі, певне відпрацювання годин за тиждень або місяць і багато інших.

Частіше за все склади з різними товарами знаходяться у великих містах. Поблизу завжди є магазини, аптеки й інші важливі соціальні об’єкти для комфортного життя.

Компанія Grupa Progres пропонує різні вакансії на складах з одягом, канцелярським приладдям, запчастинами й іншими товарами. Є можливість вибору підхожого варіанту з урахуванням побажань щодо місця проживання в місті, бажаного робочого графіка, рівня заробітної плати, змоги працювати більше встановленої норми тощо. Для отримання консультації зв’яжіться з нашим консультантом.

Grupa Progres допоможе вам з пошуком безплатних вакансій. Ми ознайомимо вас з потенційними умовами праці та проконсультуємо з питань працевлаштування. Будь ласка, відправте своє резюме на ел. скриньку [email protected] Також ми підготували анкету для людей, які на даний час знаходяться у Польщі. У ній можна залишити свої контактні дані, а також ваше поточне місце проживання у Польщі. Надсилайте резюме або ж заповнюйте анкету: https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw

Новини України