Тариф на електроенергію буде підвищений — міністр

Тариф на електроенергію буде підвищений - міністр

Фото: Міненерго України Українці будуть платити більше за світло

Підвищення тарифу буде залежати від рівня споживання електрики, зазначив Герман Галущенко.

В Україні зросте тариф на електроенергію. Відповідне рішення буде ухвалено урядом до кінця травня. Про це сказав міністр енергетики Герман Галущенко на годині запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 24 травня.

«Це питання на розгляді, сьогодні ми проводимо остаточні розрахунки, рішення буде ухвалено в найближчий тиждень, тобто до кінця травня… Ми наразі розглядаємо диференційований підхід. Я не думаю, що буде просто один тариф змінено на інший – буде диференціація залежно від обсягів споживання електроенергії», – заявив міністр.

Галущенко пояснив, що сьогодні тариф на світло для населення не покриває собівартості виробництва електроенергії. А такі компанії, як Енергоатом та Укргідроенерго, виплачують різницю між ринковою ціною кіловат-години й тарифами для населення в межах виконання спеціальних зобов’язань із забезпечення доступності е/е для побутових споживачів (ПСО).

Нагадаємо, з 1 червня 2023 року Кабмін підвищив тарифи на електроенергію для населення – до 2,64 грн/кВт-год. А 30 червня минулого року в Україні суттєво подорожчала електроенергія для бізнесу.

Кілька днів тому стало відомо, що в Україні підвищили граничні ціни на електроенергію для бізнесу. Вони почнуть діяти з 1 червня.

Тарифи для населення не переглядалися, але це питання знову з’явилося на порядку денному після ударів по РФ енергетиці України цієї весни. Було виведено з ладу більшість ТЕС, а також пошкоджено деякі ГЕС. Уряд планує отримати додаткові кошти на ремонт та відновлення енергооб’єктів шляхом підвищення тарифу.

Джерело

Новини України