В ДТЕК назвали причини зростання дефіциту в енергосистемі

В ДТЕК назвали причини зростання дефіциту в енергосистемі

Фото: facebook.com/sakharukdv Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук

Наразі в енергетиків недостатньо можливостей для балансування енергосистеми в умовах спекотної погоди та зниження водопілля.

Спекотна погода та зниження водопілля стали причинами зростання дефіциту електроенергії в енергосистемі. Про це в ефірі Громадського радіо заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

«Раніше дефіцит був менший, ніж зараз. Останні 3 дні досить спекотно. Багато вмикається кондиціонерів і росте попит на електроенергію. З іншого боку, розмір імпорту, який може залучити країна, він не збільшився, він однаковий», — сказав він, додавши, що за більш комфортної температури для енергетиків імпорту вистачало для балансування енергосистеми, але зараз вже ні.

Також на збільшення дефіциту впливає зниження водопілля.

«Зараз кількість води меншає, і тому можливості балансувати систему за рахунок збільшеної генерації на гідроелектростанціях стає менше», — пояснив Сахарук.

Раніше повідомлялося, що внаслідок останніх п’яти масованих ракетних атак рашистів по енергосистемі Україна втратила 8 ГВт генеруючих потужностей. Теплова генерація майже знищена, постраждали також гідроелектростанції. Через дефіцит електрики в країні введено графіки відключень споживачів.

Джерело

Новини України