Цьогоріч понад 200 Центрів життєстійкості відкриються по всій Україні: результати фінального відбору громад

Упродовж травня ще 56 територіальних громад долучилися до Програми життєстійкості та підтримуватимуть ментальне здоров’я своїх мешканців. Це — фінальний відбір в рамках пілотного проєкту Міністерства соціальної політики.

 

 

Відео дня

З-поміж лідерів серед областей — Київська, Сумська та Івано-Франківська. Загалом, Центри життєстійкості працюватимуть у 209 територіальних громадах у 22 областях України. Експериментальним проєктом Мінсоцполітики не хоче обмежуватися і в планах на наступний рік — масштабувати його, аби житель кожної громади мав доступ до Центру життєстійкості.

Сьогодні психологічна допомога потрібна всім. Важливо, щоб кожен знав, де є дружній безбар’єрний простір, де нададуть професійну підтримку, познайомлять з тими, хто проходить схожі виклики. Активність громад, які долучилися до проєкту, свідчить, що такі Центри вкрай потрібні українцям — незалежно від територіального розташування,” — сказала Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Спільними зусиллями Міністерства, органів місцевого самоврядування, бізнес-партнерів та громадського сектору, вже 73 Центри життєстійкості надають свої послуги громадянам. Із найбільш затребуваних — групові навчальні тренінги “Самодопомога Плюс” від ВООЗ та “Батьківство без стресу” від ЮНІСЕФ. А також — індивідуальні консультації з психологами та фахівцями соціальної роботи.

Нагадаємо, що попри те, що травневий відбір став фінальним цьогоріч, кожна громада має змогу долучитися до проєкту поза конкурсом.

Така практика вже існує: 10 діючих Центрів життєстійкості надають свої послуги коштом благодійників (міжнародного фонду ЮНІСЕФ та агро-холдингу “Астарта”) або з фінансування місцевого бюджету.

Загальний список відібраних громад доступний на сайті Міністерства соціальної політики.

Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Джерело: Міністерство соціальної політики

Джерело

Новини України