Начальника ХОВА просять демонтувати пам’ятник солдату у Харкові

Активісти надіслали звернення Олегу Синєгубову.

У центрі Харкова досі стоїть радянський солдат.

Активісти проєкту «Деколонізація. Україна» звернулися до начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова із проханням демонтувати пам’ятник воїну-визволителю поряд зі станцією метро «23 Серпня».

«Надіслали звернення до голови Харківської ОВА з проханням видати розпорядження про демонтаж пам’ятника радянському солдату біля станції метро 23 Серпня, як ворожого тоталітарного маркера. Сподіваємося на розуміння контексту та правильне рішення», — повідомили у Telegram-каналі «Деколонізація. Україна».

Зазначимо, пам’ятник воїну-визволителю встановили у 1981 році. Він знаходиться на розі проспекту Науки та вулиці 23 Серпня. Присвячений радянським воїнам. У 2009 році його реставрували, гроші на це виділяла проросійська «Партія регіонів». У 2013 році пам’ятник внесли до Держреєстру нерухомих пам’яток України (охоронний номер 1816-Ха).

Як писав UA-NEWS.in.ua, у липні 2023 року неподалік станції метро «23 Серпня» у Харкові демонтували радянську символіку. На двох пілонах, розташованих біля пам’ятника воїнам часів Другої світової війни, були нанесені дати початку та закінчення війни (1941 і 1945), а також розміщені ордени СРСР. Однак пам’ятник воїну-визволителю залишився стояти.

Джерело

Новини України