Argentem Creek Partners – інформація про компанію, відомі кейси та скандали, звʼязок з російським бізнесом

Argentem Creek Partners – інформація про компанію, відомі кейси та скандали, звʼязок з російським бізнесом

Американська компанія, що спеціалізується на кредитуванні високоризикованих ринків для отримання максимального прибутку.

Argentem Creek Partners (АСР) була створена у 2015 році з метою надання оперативних фінансових рішень на ринках, що розвиваються. Генеральним директором компанії є Денієл Чепмен, який з самого початку керує компанією.

Компанія має офіси в таких фінансових центрах, як Буенос-Айрес, Лондон, Міннеаполіс та Нью-Йорк. У липні 2022 року Argentem Creek Partners відкрила штаб-квартиру в Абу-Дабі. Має близькі стосунки з російським бізнесом.

Напрями діяльності

Argentem Creek Partners інвестує в проекти та компанії, що працюють у швидкозростаючих економіках, надаючи фінансову підтримку корпораціям для реалізації їх бізнес-планів. Вони фінансують компанії та країни, які перебувають у фінансових труднощах, і вкладають кошти у проекти з високим потенціалом прибутку.

Фінансова модель цього інвестиційного фонду побудована на віднаходженні проблемних фінансових ситуацій (геополітична нестабільність, високий борг компанії, необхідність швидкої виплати довгостроковим кредиторам та подібні ситуації) та оперативне їх задоволення. Надалі АСР діє приблизно за однією і тією самою формулою: позапланова вимога стягнення боргу при кризовій ситуації – агресивна медійна кампанія проти боржника – судовий процес – передача активів боржника зацікавленій третій стороні.

Фонд неодноразово був помічений у недобросовісних діях проти своїх контр-агентів по всьому світу. Зокрема, крім агресивної чорної медійної кампанії проти опонентів, АСР може залучати для досягнення своїх результатів місцевих чиновників та політичних діячів.

Відомі кейси та скандали

В 2020 році Казахстан через американських адвокатів подав позов на Argentem Creek Partners та генерального директора фонду Денієла Чепмена у Південному окрузі Нью-Йорка. Фонд звинуватили у покриванні шахрайських дій на території Казахстану, надання фінансової та юридичної підтримки особам, які були звинувачені у свідомому доведенні облігацій підконтрольних ним юридичних осіб до дефолту. Натомість АСР мала отримати від шахраїв до 70% вигоди від неповернутих облігацій.

В 2020 році ACP разом з двома іншими інвестиційними фондами AllianceBernstein та Moneda запросили у бразильського виробника цукру компанії GVO (раніше Grupo Vigolino de Oliveira) дострокової виплати по облігаціям на суму $750 млн. GVO запропонувала переговори, але компанії було відмовлено у реструктуризації та запропонувано провести реорганізацію та здійснити банкрутство. Після цього почалася довгий судовий процес і в 2021 році суд муніципалітету Санта-Аделія в штаті Сан-Паулу відхилив вимоги кредиторів та констатував відсутність необхідності банкрутства GVO.

З 2019-го року Фонд знаходиться у судовому процесі проти величезного індонезійського добувача вугілля Berau Coal Energy у Верховному Суді штату Нью-Йорк. Компанія намагалася провести чотири окремі додаткові раунди реструктиризації боргу у Сингапурі, але Argentem у типовому для своєї бізнес-моделі форматі, заблокував ці спроби та почав вимагати від індонезійської компанії банкрутства.

Український слід

Argentem Creek Partners вже більше 10 років працює з українськими компаніями, так як вітчизняний високоризикований ринок відмінно підпадає під бізнес-модель фонду.

З 2013 року кредитор агресивно діяв проти української металургійної компанії «Interpipe», яка належить українському олігарху Віктору Пінчуку. За рік до війни компанія почала відчувати складнощі через депресію на трубопрокатному ринку та обмежувальні заходи зі сторони рф. Кредитори вимагали дострокового погашення за облігаціями, але через ще більш агресивну тактику української компанії борг був реструктиризований , виплата якого завершилась у 2019 році.

З 2014 АСР намагалися агресивно діяти проти українського металургійного гіганта «Метінвест», який належить найбагатшому українцю – Рінату Ахметову. Металургійна компанія зазнала серйозного удару після окупацією рф частини Донецьких та Луганських областей на початку 2014 року. Представники фонду заявляли, що компанії може загрожувати банкрутство, якщо вона не виконає своїх зобов’язань за облігаціями. Тим не менше, була проведена реструктиризація боргу і в 2017 році «Метінвест» завершив виплати.

З кінця 2022 року інвестиційний фонд має корпоративний конфлікт з українським аграрним холдингом GNT Group. АСР звинувачує українських аграріїв у порушенні кредитної домовленості, натомість українські бізнесмени констатують бажання американського фонду здійснити рейдерське захоплення одеського зернового терміналу.

В цьому кейсі Argentem Creek Partners стабільно діяли в рамках своєї типової бізнес-моделі. Після початку повномасштабного вторгнення, українському аграрному холдингу за добу було повідомлено про необхідність дострокового погашення кредиту, після чого почалась агресивна медійна кампанія та судовий процес.

Більше того, як зазначив регіональний партнер Argentem Creek Partners Джон Паттон, фонд отримав підтримку від української влади та представників прокуратури у питанні одеського зернового терміналу. Що мав на увазі іноземний бізнесмен, залишається питанням. Також залишається питанням участь в корпоративному конфлікті голови фракції «Слуга Народу» Давида Арахамії, який заявив, що зустрічався в листопаді 2022 року з представниками Argentem у Відні.

В квітні 2024 року АСР залучило до рейдерського захоплення активів GNT Group грузино-молдавського олігарха з російським паспортом Важа Джаши, який має тісні зв’язки з російськими та грузинськими злочинними угрупуваннями.

Звʼязок з підсанкційним російським бізнесом

З 2022 року Argentem Creek Partners має спільний інвестиції з ACG Mining Limited (компанія по консультуванню та інвестиціям у видобувній галузі). Їх спільний проєкт – це компанія ACG Acquisition Company Limited. ACG Mining Limited управляється Артемом Волинцем, колишнім топ-менеджером російського алюмінієвого гіганта «Русал», що належить Олегу Дерипасці (під санкціями США з 2018 року через російське вторгнення в Україну).

На цьому звʼязки АСР з рф не завершуються. В 2024 році Argentem Creek Partners надав венчурний кредит у розмірі 20 мільйонів доларів філіппінській фінтех-компанії Salmon, співзасновниками якої є російські бізнесмени Павло Федоров та Георгій Чесаков. Першого називають «правою рукою» одіозного російського топ-менеджера Ігоря Сєчіна, який працював віцепрезидентом гірничодобувного гіганта «Норильський нікель» та віцепрезидентом «Роснєфті», нафтової компанії, яка на 70% належить Росії. Другий будував усю свою кар’єру у Tinkoff Group, основний актив якої – Тінькофф Банк – на початку 2023 року був включений до десятого пакета санкцій Євросоюзу щодо Росії.

Джерело

Новини України