Добірка цікавих фактів про горілку

Добірка цікавих фактів про горілку

Горілка є одним із найпопулярніших міцних спиртних напоїв у світі. Її п’ють у чистому вигляді, додають у коктейлі, використовують у кулінарії та кондитерській справі. Здається, що ми знаємо про горілку і навіть більше. Але насправді багато цікавих та цікавих фактів залишаються невідомими для більшості людей. Спробуємо виправити це.

Походження назви

Польське слово wódka перекладається як «маленька вода» або «водичка». Поляки пишаються тим фактом, що саме їм випала честь назвати цей напій. Варто зауважити, що сьогодні справжня польська горілка популярна далеко за межами країни виробництва. Це цікаво: у Варшаві є Музей Горілки, відвідувачі якого можуть дізнатися багато цікавого про міцний алкоголь, особливості його виробництва, а також побачити, як трансформувалася тара для розливу. Горілка є національним напоєм не лише у Польщі, а й в Україні.

Лікувальний ефект

Коли потрібно обробити рану чи поріз, а під рукою немає антисептика, можна сміливо використати горілку. Підходить вона і для знезараження предметів, які стикатимуться з пошкодженнями на шкірі. Звичайно, цей напій не можна розглядати як єдиний метод лікування. Але в деяких випадках він дійсно допомагає запобігти розвитку інфекції, мінімізуючи ризик для життя та здоров’я.

Низький вміст калорій

Горілка вважається одним із найбільш низькокалорійних алкогольних напоїв у світі. Важливо, що калорії у ній не на водній основі, а на спиртовій. У складі продукту немає вуглеводів, жирів або дріжджів — тільки етанол і вода, тому він не може спричинити зайву вагу. Оскільки це міцний алкогольний напій, його обов’язково потрібно подавати із закусками — бажано ситними і жирними, щоб уникнути непотрібного сп’яніння. Вони таки можуть провокувати збільшення маси тіла. Тому вживати горілку потрібно дозовано та обдумано.

Застосування у косметології

Людям, які страждають від висипань на обличчі та розширених пір, рекомендується використовувати спеціальний тонік на основі зеленого чаю та горілки. Для приготування засобу достатньо змішати 200 мл насиченого зеленого чаю з 1,5 чайною ложкою якісної горілки. Чай відмінно очищає і заспокоює шкіру, а спиртова складова ефективно підсушує прищі та сприяє звуженню пор. Якщо бажаєте перевірити ефективність цього домашнього засобу, всі компоненти для його приготування можна замовити у маркеті корисних штук Маудау .

Смачна страва

Прихильникам італійської кухні рекомендується скуштувати страву penne alla vodka. Особливістю цієї пасти є унікальний соус, до складу якого обов’язково входить горілка. У процесі термічної обробки пари спирту повністю випаровуються, але саме цей компонент надає соусу особливої ніжності та пікантності.

Новини України