Як змінилися правила перетину кордону чоловіками з 18 травня

Наразі військовозобов’язані на кордоні повинні надавати військово-облікові документи.
 

Речник Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Андрій Демченко в ефірі телемарафону розповів, як змінилася ситуація на кордоні з моменту набрання чинності оновленого закону про мобілізацію.

«Останнім часом кількість відмови на добу коливається в районі 150-200. Через те, що вони не підпадають під категорію пропуску чи не мають умов для пропуску – необхідних документів, які давали б їм право на перетин кордону. Зазначу, що останнім часом суттєвих змін у перетині кордону не відбулося», – сказав Демченко.

Він також додав, що з 18 травня прикордонники в деяких категорій осіб почали перевіряти наявність військово-облікового документа на додачу до тих умов, які кожній з категорій дозволяють перетнути кордон

«Ці документи мають бути в паперовому вигляді та мати відповідні відмітки про відстрочку, або ж про виключення з військового обліку. Нагадаємо, що це ми перевіряємо у заброньованих осіб. У тих, хто відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатні до військової служби за станом здоров’я. Ми це також перевіряємо в осіб, які мають на утриманні трьох чи більше дітей до 18 років, або самостійно виховує дитину. А також в інших категорій, які визначені статтею 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», що дає право на відстрочку від призову», – пояснив Демченко.

Джерело: obozrevatel.com

Джерело

Новини України