Суд передав ТРЦ Gulliver у Києві в управління АРМА

Суд передав ТРЦ Gulliver у Києві в управління АРМА

Фото: facebook.com/gulliver.kyiv

ТРЦ Gulliver передали в управління Агентству з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Комплекс площею 150 000 кв. м належить бізнесмену Віктору Поліщуку. Про це 3 червня повідомили Шевченківський районний суд Києва та “Forbes Україна”.

— Відповідне клопотання Офісу Генерального прокурора задоволено слідчим суддею, при цьому питання щодо передачі згаданого майна АРМА для реалізації слідчим суддею не вирішувалося. Водночас прокурором у судовому засіданні було уточнено вимоги клопотання в частині вирішення питання виключно передачі майна в управління АРМА, а не для реалізації, а відтак дозвіл на реалізацію зазначеного майна слідчим суддею не надавався, — йдеться у фейсбуці суду.

Крім того, даною ухвалою зазначено про обов’язок АРМА щодо здійснення періодичних перевірок (не рідше одного разу на місяць) ефективності управління арештованими активами, переданими їм в управління. Додатково суд повідомив, що предметом досудового розслідування у наведеному кримінальному провадженні є, окрім іншого, дослідження фактів ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів), а також легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, в особливо великих розмірах.

З початку повномасштабного вторгення Росії компанії Віктора Поліщука, що управляють багатофункціональним комплексом Gulliver, мережею електроніки та побутової техніки «Ельдорадо» й кількома великими складами, перестали обслуговувати кредити перед державними банками. У травні 2023 року БЕБ повідомило генерального директора Gulliver Ірину Круппу про підозру. За даними слідства, у 2019–2021 роках дирекція торговельного центру уклала низку договорів із підконтрольними субпідрядними товариствами, зокрема з ознаками «фіктивності» та «транзитності», на отримання різноманітних послуг і придбання матеріальних цінностей. Це дало змогу безпідставно завищити розмір податкового кредиту з податку на додану вартість. Так товариству – власнику ТРЦ — вдалося ухилитися від сплати податків на суму понад 145,8 млн грн та вивести їх у готівку.

9 квітня 2024 року Київський апеляційний суд задовольнив клопотання Офісу Генпрокурора і наклав арешт на майно ТОВ «Три О», зокрема на Gulliver.

Комплекс, що відкрився у 2013-му, – найдорожчий актив Віктор Поліщука. У 2021 році “Forbes Україна” оцінював «Гулівер» приблизно в $100 млн. Загальні статки Поліщука, який до того ж очолював рейтинг рантьє, – $275 млн.

21 травня експерти-мистецтвознавці підтвердили своїм висновком, який є у розпорядженні АРМА, що 112 картин Медведчука визнано такими, що мають історичну та культурну цінність.  2 травня канадська компанія Aylo, якій належить Pornhub, зареєструвалася в Україні й платитиме «податок на Google».
Джерело

Новини України