Фінляндія зупинить імпорт скрапленого газу з Росії

Фінляндія зупинить імпорт скрапленого газу з Росії

Фото: росЗМІ Фінляндія відмовилася від скрапленого газу з Росії

Фінська державна енергокомпанія Gasum з кінця липня припинить закупівлю та імпорт російського СПГ.

Фінська державна енергетична компанія Gasum, яка є ключовим постачальником у країни Скандинавії, з 26 липня не купуватиме і не імпортуватиме скрапленого природного газу (СПГ) з Росії. Про це повідомила пресслужба компанії у вівторок, 25 червня.
  «Gasum дотримується всіх санкцій, введених ЄС, та не закуповуватиме і імпортуватиме російський СПГ з 26 липня», — йдеться у заяві.
  У компанії зазначили, що санкції Євросоюзу не дозволяють розірвати контракт із російським Газпромом на постачання СПГ, але вони є форс-мажорною обставиною, яка перешкоджає купівлі або імпорту СПГ з РФ для автономних терміналів.   Контракт між Gasum і Газпромом було укладено ще до 2022 року за так званою угодою «бери або плати» (вона зобов’язує фінську компанію платити за законтрактований газ незалежно від того, чи використовує вона його, чи ні).   Нагадаємо, 24 червня Євросоюз затвердив 14-й пакет санкцій проти Росії. Він, зокрема, передбачав обмеження на купівлю чи імпорт російського СПГ через термінали Євросоюзу, які не підключені до газової мережі ЄС.

Міністерство закордонних справ Росії у відповідь на 14-й пакет санкцій Європейського Союзу оголосило про розширення переліку людей, яким заборонений в’їзд до РФ.

Джерело

Новини України