ЄС розпочав переговори про вступ України і Молдови

ЄС розпочав переговори про вступ України і Молдови 

    Євросоюз (Фото:European Parliament via Twitter)

Сьогодні, 25 червня, в Люксембурзі на міжурядовій конференції щодо переговорів про вступ України в Європейський Союз оголосили офіційний початок перемовин.

Джерело: "НВ".

Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомляла, що ЄС офіційно розпочинає переговори з Україною та Молдовою про вступ.

Президент України Володимир Зеленський також заявив, що 25 червня Україна переходить до фактичних переговорів з ЄС щодо членства. Він назвав цей день «історичним».

Президент нагадав, що 28 лютого 2022 року, за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення, Україна підписали заявку на вступ до ЄС.

Зеленський зазначив, що відсьогодні відраховуватиметься старт членства України в Євросоюзі, адже у цей день відбудеться перша міжурядова конференція України та ЄС.

   «Коли на п’ятий день повномасштабної війни ми разом підписали заявку на вступ у Євросоюз, багато хто казав, що це не більше ніж мрія. Але ми реалізували цю мрію. Ми вибили це, переконали, зняли кожен із сумнівів, які були… Сьогодні перемовини стартують. Між цими кроками — тисячі зустрічей і дзвінків. Умови, які Україна повністю виконала. Закони, які були ухвалені та запрацювали, а найголовніше — це рішучість наших людей, нашого народу», — сказав президент.

В українському МЗС зазначили, що Україна показала «безпрецедентну динаміку ухвалення та імплементації ключових реформ». Там також зауважили, що початок переговорів щодо вступу в ЄС є «новим етапом української історії».

   «Безумовно, нам є чим пишатися, але попереду ще багато роботи, зокрема на плечах українських дипломатів, які невпинно працюють над пріоритетним напрямом зовнішньої політики України сьогодні — європейської інтеграції», — додали у відомстві.

                               Вступ України до ЄС

8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала почати переговори про вступ України та Молдови до ЄС. 14 грудня Європейська рада 26 голосами підтримала початок переговорів про членство України в ЄС.

Водночас голова Європейської Ради Шарль Мішель тоді говорив, що Україна може приєднатися до Європейського союзу у 2030 році.

Та 30 квітня 2024 року Володимир Зеленський зазначив, що вже в червні Україна може почати переговори щодо вступу до Євросоюзу.

7 червня посли країн-членів Євросоюзу не змогли ухвалити рішення про початок переговорів через заперечення з боку Угорщини. 14 червня було погоджено рамки переговорів для України та Молдови.

     

Новини України