З харківського екопарку вдруге частково евакуювали тварин

В екопарку під час обстрілу росіян днями загинули кілька ссавців.

Із харківського екопарку проходить евакуація тварин і птахів.

Рішення про повторну евакуацію ухвалили ще у травні, коли російські окупанти почали новий наступ на півночі Харківщини. 22 червня росіяни обстріляли дальню частину території екопарку, а саме будівлю колишнього розплідника. До повномасштабної війни тут займалися розведенням собак, проте після 24 лютого 2022 року їх евакуювали. Під час обстрілу загинули чотири лані, які перебували у нових великих вольєрах. Вони перелякалися обстрілу, почали бігти та розбилися. Тому евакуація тварин триває.

«Почали ми з 10 травня. Це пов’язано було з новим наступом. Перше, що ми зробили, — попросили людей утриматися від відвідування парку, аби не наражати їх на небезпеку. І у той же час почали потихеньку сплановано вивозити тварин. Ми вже вивезли більшу половину тварин, яких привезли», — розповіли UA-NEWS.in.ua у пресслужбі «Фельдман-Екопарку».

У 2022 році з екопарку евакуювали всіх тварин. Потім їх почали повертати з евакуації. Повернути встигли локацію «Долина альпака». Іншу територію з вольєрами відновлювали після обстрілів та планували поступово повертати тварин. До повномасштабної війни в екопарку жили близько 5000 тварин, а з евакуації повернулися приблизно 2000 особин. Через загрозу нових обстрілів тварин знову довелося евакуювати. На сьогодні вивезти змогли понад 1000 тварин і птахів.

«Це і тварини, і птахи. Це більше ніж 1000 особин. Але видова різноманітність достатньо велика. Там птахів, напевно, близько 30 різних видів. Тварини — і альпак ми вивезли, і лемура, і копитних, коней частину вивезли, — повідомили в екопарку. — Якщо обстановка буде загострюватися, то однозначно [потрібно евакуювати усі 2000 — ред.]».

Яких саме тварин найближчим часом будуть евакуювати, поки невідомо. В екопарку кажуть, що все залежить від того, чи знаходять для них місця. Зараз тварин і птахів із харківського екопарку приймають у Києві, Полтавській та Харківській областях. Наприклад, на Полтавщині в екопарку «Ковалівка» тимчасово оселилися альпаки. У 2022 році саме «Ковалівка» дала прихисток більшості тварин з харківського екопарку. 

Крім того, екопарк шукає ділянки дикої природи (це можуть бути фермерські господарства), які вже огороджені або які він може огородити. Туди перевозять тварин, разом їдуть співробітники екопарку, які доглядають за ними. Зокрема, таким чином перевезли копитних. Частина кінного комплексу переїхала з куратором до Києва. Хижаки, зокрема, родина левів, поки залишаються в екопарку.

Також тваринам і птахам можуть знайти прихисток у Сумській та Дніпропетровській областях.

Ще 14 травня екопарк звернувся до відвідувачів із проханням тимчасово утриматися від поїздок на його територію. Тоді реабілітаційні, освітні та дослідницькі проєкти перевели в онлайн-формат, безоплатні автобуси скасували. Вхід до екопарку зараз не заборонений, він продовжує приймати відвідувачів, проте все одно радить відтермінувати відвідування. В екопарку планують повернути евакуйованих тварин і птахів, коли дозволятиме безпекова ситуація.

«Ми розраховували, що у нас буде сезон. Думали, що найважчі часи пройшли, ми їх повертали. Попри те, що ми вивозимо тварин, все одно приймаємо тварин, які потребують допомоги, і надаємо ветеринарну допомогу, слідкуємо за ними, якщо можемо — то потім випускаємо у природу. Ми від парку не відмовляємося. Тому якщо обстановка буде дозволяти, то, звичайно, будемо зважено підходити і повертати, кого можна повернути, повертати ті програми, які ми можемо повернути, для допомоги людям. Однозначно будемо розвивати «Добрий дім», тому що тільки на сьогодні було декілька звернень щодо тварин, які потребують допомоги», — зазначили в екопарку.

Як писав UA-NEWS.in.ua, 22 червня росіяни били по території харківського екопарку з авіації. Після обстрілу сталася пожежа.

Автор: Ганна Ткаченко

Джерело

Новини України