У Луцьку представники НАЗК розповіли, як і куди анонімно повідомити про випадки корупції

У Луцьку представники НАЗК розповіли, як і куди анонімно повідомити про випадки корупції

На брифінгу в обласній військовій адміністрації

Луцьк з робочим візитом відвідали представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). 

У приміщенні обласної військово-цивільної адміністрації у четвер, 27 червня представники НАЗК провели брифінг для журналістів, на якому побувала кореспондентка Район.Луцьк.

Брифінг у межах робочого візиту у Волинську область провів заступник голови НАЗК Микола Корнелюк. У брифінгу також взяли участь голова Волинської обласної ради Григорій Недопад, голова ОВА Юрій Погуляйко та міський голова Ігор Поліщук.

Під час брифінгу посадовці відповіли на питання стосовно декларування, ефективності антикорупційних програм,  роботи створеного у минулому році Єдиний портал повідомлень викривачів та обговорили корупційні  ризики в області. За словами Миколи Корнелюка, один з ризиків – будівництво фортифікаційних споруд.

«Волинська область займає друге місце після Харківської за сумою виділених коштів на фортифікацію, в цій сфері потенційно може бути корупція. Перевіркою використання коштів займається не лише НАЗК, а й інші органи. Крім того, такі ризики є і в сфері лісозаготівлі», – розповів він.

Представник НАЗК Юрій Сверба розповів про те, як працює Єдиний портал повідомлень викривачів, який створили у вересні 2023 року. На порталі можна анонімно повідомити про факти корупції або пов’язаних з нею правопорушень. На звернення реагують відповідні органи, які перевіряють його достовірність, тому викривачеві – тому, хто залишає повідомлення, треба навести факти. Зайти на портал можна через сайт Національного агентства з питань запобігання корупції.

У Луцьку представники НАЗК розповіли, як і куди анонімно повідомити про випадки корупції

На брифінгу

«В Україні вже є два випадки, коли ті, хто залишив повідомлення про корупцію, за рішенням суду отримали 10% від суми неправомірної вигоди. Один з викривачів отримав  – 6,7 млн грн, інших – 13,3 млн грн», – зазначив Юрій Сверба.

За його словами, до Єдиного порталу повідомлень викривачів повинні бути підключені всі юридичні особи та організації.

На останок представники НАЗК розповіли про декларування чиновників, яке відновили у цьому році. За словами Миколи Корнелюка, декларації всіх посадовці, крім тих, хто служить у лавах ЗСУ та членів їх родин, перебувають у відкритому доступі і будь-то може їх переглянути на сайті НАЗК.

Підозрілі декларації ретельно перевіряють відповідні органи.

«Так, у Волинській області провели 12 повних перевірок, шість із них – вже завершили. Стосовно одного з декларантів виявили подання недостовірних відомостей», – додав він.

Новини України