Фактчек Фейкова обкладинка Charlie Hebdo
Росіяни підробили обкладинку видання «Charlie Hebdo» з натяком на Еммануеля Макрона, який відправляє французів на війну в Україну.
Цього разу дісталося президенту Франції Еммануелю Макрону і французькому сатиричному виданню Charlie Hebdo – російські пропагандисти поширили фейкову обкладинку цього видання з натяком на очільника Франції. Про деталі фальсифікації – далі у матеріалі. Це вже не перша фальсіфікація західної преси росіянами, наприклад, нещодавно вони підробили обкладинки газети Handelsblatt та німецького видання «Тітанік» з карикатурою на президента України Володимира Зеленського.
Кремлівські інформаційні посіпаки поширили у соціальних мережах нібито реальну обкладинку французького сатиричного видання «Charlie Hebdo» із карикатурою на французького солдата. На карикатурі зображений скелет у формі збройних сил Франції з автоматом у руках – нібито його на війну в Україні відправив президент країни Еммануель Макрон.
Солдат французького легіону зображений пробитим у багатьох місцях кулями. У такому вигляді він схожий на шматок сиру. В принципі, в цьому і полягав «творчий задум» кремлівських інформаційних злочинців. Бо у «коментарі» до карикатури описана загадка: «Холодний, смердить, з дірками, зроблений у Франції, але не сир».
Як-то кажуть, людські цінності та звичайний такт – це не про російських пропагандистів.
Звернення до даної теми не випадково. Як тільки очільник Франції Еммануель Макрон почав просувати меседж про можливу відправку французьких військ в Україну, чим задав рамку дискусії та обговорення серед партнерів України, то став об’єктом інформаційних атак з боку російської пропаганди.
Щодо самої обкладинки, то, звичайно, така карикатура і шпальта – чергова фальсифікація послідовників соловйових-кісільових-скабєєвих. З такою обкладинкою Charlie Hebdo не видавав публікацій.
На фейковій обкладинці вказано номер видання – 1659, і він нібито вийшов 7 травня. Але насправді під таким вийшов травневий номер журналу, але не 7, а 8 травня 2024 року. В архіві видання, де можна побачити послідовно всі крайні 5 номерів журналу, також відсутня обкладинка з карикатурою на французького солдата. Дійсна обкладинка травневого номеру має зовсім іншу ілюстрацію.
Матеріал підготовлено в рамках проєктної співпраці з проєктом з протидії дезінформації «БезБрехні».