Виробництво цукру в Україні складе 1,6 млн тонн

Виробництво цукру в Україні складе 1,6 млн тонн

На думку першого заступника Міністра агрополітики Тараса Висоцького,  по більшості овочевих культур, ягід та фруктів Україна має власне забезпечення. Високих цін, як у 2022 році, коли Україна тимчасово втратила частину Запорізької та  Херсонської областей, не буде. Але й надто низьких цін не варто очікувати. Попит на продукцію знизився, і ринок адаптувався до нових умов.

"Будуть міжсезонні коливання, традиційно навесні ціни зростуть через зберігання овочів і фруктів у сховищах. Головний фактор, що впливатиме на ціни, в тому числі, і на молокопродукти, – доступність електроенергії», – зауважив Тарас Висоцький.

За його словами, кліматичні зміни цьогоріч частково вплинули на врожай  зернових та олійних. Він  зменшиться на близько 12%.  Спека вплинула на кормові культури, внаслідок чого зменшилося виробництво молока і відповідно зросли  ціни на молочні продукти. Натомість суттєвих коливань у виробництві м'яса птиці, свинини, ВРХ, яєць  немає.
Також очікується  гарний врожай цукрових буряків. Виробництво цукру складе 1,6 млн тонн при внутрішньому споживанні – 900 тис. тонн, Тобто, цукру достатньо і для внутрішнього ринку, і для експорту.  
Врожай гречки  буде меншим, але з урахуванням торішніх запасів крупи буде більшим, ніж достатньо.

Міністерство аграрної політики та продовольства України 

  

Новини України