На Сумщині вибухотехніки знешкодили бойову частину крилатої ракети

На Сумщині вибухотехніки знешкодили бойову частину крилатої ракети

Ворожа ракета була виявлена у полі неподалік одного з сіл Сумської області. Під час падіння вона розвалилася на фрагменти і не вибухнула. 

Агроном одного з сільськогосподарських підприємств Сумщини, об’їжджаючи вранці поля, помітив на землі великі металеві уламки сірого кольору. Зрозумівши, що це частини ракети, чоловік повідомив про знахідку поліцію.

Співробітники відділу вибухотехнічної служби Головного управління Національної поліції в Сумській області, прибувши на місце падіння і оглянувши знайдені фрагменти на полі, визначили, що цього разу матимуть справу зі стратегічною крилатою ракетою повітряного базування Х-101. Це одна з 33-х збитих силами ППО України ракет, які були запущені рашистськими льотчиками по нашій країні вночі 8 травня. На щастя, під час збиття і падіння, бойова частина ракети не вибухнула та не наробила більшої шкоди людям, – бо зовсім поряд знаходиться населений пункт.

«При довжині сім з половиною метрів та вазі 2 400 кілограм, вага бойової частини цієї ракети складає 400 кілограм. Мобільна група поліцейських саперів відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області, оглянувши фрагменти ракети, відокремила бойову частину від залишків корпусу, та вивезла її у безпечне місце для знищення шляхом підриву», – коментує начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.

Крім того, він нагадує громадянам, що у випадку виявлення будь-яких боєприпасів, предметів, схожих на боєприпаси та їх рештки, безпілотних літальних апаратів різних типів, авіаційних бомб, ракет або їх залишків ні в якому разі не підходьте близько до них, не чіпайте їх і не проводьте з ними жодних дій.

«У разі виявлення будь-якого вибухонебезпечного предмету, перше, що треба зробити звичайній людині, це, відійти від знахідки не менше ніж на сотню метрів, а краще і далі, та повідомити про неї органи влади, військових чи поліцію зателефонувавши на лінію 102. Сапери поліції прибудуть на місце та знешкодять знайдений вибухонебезпечний Ігор Черняк.

Новини України