В Раді прогнозують, що обмеження в енергетиці «будуть надовго»

В Раді прогнозують, що обмеження в енергетиці "будуть надовго"

Фото: скріншот відео Обмеження будуть надовго, вважає Олексій Кучеренко (на фото праворуч)

Дефіцит енергії, що виник через обстріли, частково покривається імпортом. Зараз Україна бере з Європи максимально можливий обсяг, але буде просити збільшити можливості для імпорту, заявив заступник голови комітету ВР з енергетики.

Обмеження споживання електроенергії, які застосовують в Україні через дефіцит, що виник після обстрілів рашистами об’єктів енергетичної інфраструктури, «будуть надовго». Такий прогноз на Youtube-каналі Вишка озвучив перший заступник голови комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко.

«Обмеження будуть надовго. Влітку будуть, на жаль, і потім будуть, і взимку будуть. Бо нічого кардинально не зміниться. Ми не зможемо швидко відновити та відремонтувати той потенціал станцій теплових, які були виведені з ладу за ці останні п’ять хвиль ракетних атак», — сказав він.

За інформацією Кучеренка, після атак рашистів на українську енергетичну інфраструктуру втрачено потужностей генерації на 8 тис. МВт.

«Ми втратили 8 тис. МВт — це дуже багато. Я розмовляв з енергетиками, тобто з 8 тис. зараз працює 800. Тобто в десять разів менше. І тому дефіцит прогнозований», — сказав він.

Заступник голови комітету Ради додав, що частково дефіцит покривається імпортом електроенергії. За його словами,і Україна зараз бере з Європи максимально можливий обсяг, але буде просити збільшити можливості для імпорту, щоб ще більше покривати дефіцит.

Нагадаємо, з 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції України. Через значні пошкодження об’єктів в Україні виник дефіцит електроенергії, тому спочатку були введені графіки знеструмлень для промисловості, а пізніше — і для населення.

Джерело

Новини України