Підприємці, призвані на військову службу, зможуть не платити за оренду державного та комунального майна

Підприємці, призвані на військову службу, зможуть не платити за оренду державного та комунального майна

Фото: Eugene Kozlovsky с сайта Pixabay

Ті фізичні особи та ФОПи, що орендують державне й комунальне майно та призвані на військову службу, зможуть не платити орендну плату. Відповідне рішення ухвалено Кабінетом міністрів, що вніс зміни до постанови від 27 травня 2022 р. №634 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану». Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. 

Також не буде нараховуватись орендна плата орендарям державного й комунального майна, що розташоване на територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або на тимчасово окупованих територіях (згідно з переліком територій 2022 р. № 309 (зі змінами).

При цьому комунальні підприємства, які повністю або частково фінансуються за рахунок місцевого бюджету, мають право орендувати  держмайно без проведення аукціону для цілей облаштування гуртожитків для ВПО за ціною 1 гривня за 1 квадратний метр площі.

Ці зміни були розроблені Фондом державного майна України у співпраці з Мінреінтеграції та іншими відомствами.

Раніше повідомлялось, що Кабмін готує законопроєкт, за допомогою якого хочуть збільшити надходження до державного бюджету. Один із таких способів — збільшити військовий збір для приватних підприємців (ФОП).  У червні 2023 року українці відкрили 31 000 ФОП (фізособи-підприємці) – це найбільший показник не лише з початку повномасштабної агресії, але й за останні три роки. 
Джерело

Новини України